Co robić w przypadku problemów ze spłatą kredytu samochodowego?

W każdej firmie potrzebny jest samochód. Te szybko rozwijające się muszą mieć zaplecze w postaci potężnej floty. Przedsiębiorcy bardzo często biorą samochody w leasing, jednakże jeśli nie posiadają wystarczającej ilości gotówki, wkładu własnego, muszą pomyśleć o innym rozwiązaniu jakim jest kredyt samochodowy, udzielany przez banki.

Kredyt samochodowy dla firm dostępny jest niemal w każdym banku. Produkt ten jest bowiem niezwykle popularny. Coraz częściej banki oferują również taką usługę jak kredyt samochodowy dla firm przez internet (Motosam.pl). Samochód jest dziś nie luksusem, dobrem, na które pozwalają sobie nieliczni. Wystarczy spojrzeć na nasze ulice, żeby jednoznacznie stwierdzić, ze auto zostało spopularyzowane i stać na nie większość Polaków, a jeśli nie to korzystają z pomocy banków w tym zakresie. Osoby posiadające własne firmy nie mogą obejść się bez samochodu, a bynajmniej jest to dość trudne. Zazwyczaj bowiem trzeba coś załatwić w mieście, dojechać w dane miejsce, gdzie nie kursuje komunikacja miejska, być w kliku miejscach niemal w tym samym czasie.

Bez samochodu załatwieniu wielu spraw byłoby po prostu znacznie utrudnione. Bez względu na to czy kredyt samochodowy bierze przedsiębiorca czy osoba fizyczna warto przejrzeć wszystkie oferty banków, dokładniej przyjrzeć się oprocentowaniu, wszystkim kosztom kredytu. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji udać się do banku i sprawdzić czy znalezione przez nas chociażby w wirtualnej rzeczywistości zestawienia, rankingi kredytów przedstawiają prawdziwe, aktualne informacje. Nie ma co brać kota w worku, bowiem kredyt samochodowy to zobowiązanie, które przyjdzie nam spłacać przez lata.

Co robić w przypadku problemów ze spłatą autokredytu?

Przy podpisywaniu umowy o kredyt samochodowy pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nastawiamy się na to, że z płaceniem rat nie będziemy mieć żadnych problemów, tymczasem niekiedy mogą pojawić się trudności. Obniżenie wynagrodzenia przez pracodawcę, utrata zatrudnienia, choroba etc. – to wszystko powoduje, że stajemy się w mniejszym lub większym stopniu niewypłacalni. O naszych trudnościach powinniśmy jak najszybciej poinformować bank – a nie czekać, aż komornik zapuka do naszych drzwi.

W zależności od charakteru naszych kłopotów, istnieją rozmaite rozwiązania, z których można skorzystać. Jeżeli są one przejściowe i wiemy, że długo nie potrwają, dobrą opcją są wakacje kredytowe. Jeśli natomiast jest to kwestia, która utrudni nam życie na dłużej, wówczas możemy poprosić bank o zmianę warunków umowy kredytowej. Istnieje taka możliwość, aby wydłużyć okres kredytowania, tym samym obniżając wysokość miesięcznych rat. Banki dysponują różnymi narzędziami, co pozwala na wypracowanie kompromisu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (4 votes cast)
Co robić w przypadku problemów ze spłatą kredytu samochodowego?, 8.3 out of 10 based on 4 ratings

One thought on “Co robić w przypadku problemów ze spłatą kredytu samochodowego?

  1. czy jest sens jeszcze pisać jakieś pisma i odwołania, prośby do banku żeby nie rozwiązywał umowy o kredyt czy jest już za późno jeśli dostaliśmy wypowiedzenie umowy kredytowej? nie mam pojęcia co dalej robić bo właśnie dostaliśmy z mężem wypowiedzenie umowy i w trybie natychmiastowym mamy zwrócić pożyczoną kwotę pieniędzy na nasz samochód. poradźcie co jeszcze w takiej sytuacji możemy zrobić i jak najdłużej odwlec egzekucję należności przez komornika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*