Czy istnieje najlepszy kredyt samochodowy dla rolnika?

Z kredytów samochodów mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni noszący się zamiarem zakupienia auta osobowego. Jest to także oferta skierowana między innymi do rolników. Za uzyskane w ten sposób środki mogą oni kupić kombajny, traktory, a także inne maszyny rolnicze.

Wnioskodawcy są zobowiązani przejść tradycyjne procedury formalne, konieczne jest zatem udokumentowanie posiadania zdolności kredytowej na odpowiednio wysokim poziomie. W tym celu rolnik musi dostarczyć do banku różne zaświadczenia – między innymi z urzędu skarbowego oraz z KRUS-u potwierdzające to, że wobec tych instytucji nie zalega z płatnościami. Ponieważ kredyt samochodowy bez wymagania zaświadczeń o zarobkach (Banknet.pl) jest – co sama już jego nazwa wskazuje – zobowiązaniem o charakterze celowym, bank musi zostać poinformowany o tym jakiego rodzaju pojazd rolnik planuje kupić. Niezbędne jest też przedłożenie stosownej dokumentacji ten fakt potwierdzającej (między innymi wymagana jest umowa kupna-sprzedaży). Banki finansują zakup zarówno nowych, jak i używanych maszyn rolniczych.

Kredyt samochodowy w autobanku

O kredyt samochodowy można ubiegać się nie tylko w tradycyjnym banku. Pieniądze na zakup pojazdu są pożyczane także i przez banki samochodowe, przy czym w tym przypadku należy koniecznie pamiętać o dwóch podstawowych ograniczeniach. Po pierwsze – jest to oferta skierowana do kierowców zainteresowanych nabyciem nowego samochodu. Po drugie – dotyczy ona tylko wybranych marek, z których każda jest przypisana konkretnemu bankowi (na przykład w Toyota Banku dostać można kredyt tylko na auta marki Toyota).

Najczęściej banki samochodowe mają dla swoich klientów atrakcyjniejsze oferty aniżeli „normalne” placówki. Skorzystać można z większej ilości promocji takich jak dla przykładu kredyty 50/50, z których wielu klientów chętnie korzysta. Niejednokrotnie też kierowcy mogą liczyć na wyjątkowo korzystne pakiety ubezpieczeń. Oczywiście nie zwalnia ich to z obowiązku przeanalizowania wszystkich dostępnych na rynku ofert. Nie jest bowiem wcale regułą, że autobank zaproponuje najkorzystniejsze warunki umowy kredytowej.

Warto na przykład zastanowić się nad kupnem nowego auta z fabrycznym kredytem samochodowym bo może się okazać, że wzięcie naprawdę sporo większej sumy na nowe auto może nam dać w praktyce taką samą ratę miesięczną jak przy mniejszej sumie i kredycie na samochód używany. Trzeba po prostu zastanowić się i podjąć mądrą decyzję czy chcemy jeździć autem gorszej klasy, ale za to nowym czy lepszej klasy ale używanym i nie tak pewnym jak auto nowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (3 votes cast)
Czy istnieje najlepszy kredyt samochodowy dla rolnika?, 9.3 out of 10 based on 3 ratings

One thought on “Czy istnieje najlepszy kredyt samochodowy dla rolnika?

  1. Rolnicy często mogą czuć się dyskryminowani z powodu multum dokumentów, które muszą przedstawić bankowi. Cieszy fakt, że te wymagania stają się coraz mniejsze, dzięki czemu zwiększy się z pewnością liczba chętnych do zaciągania kredytów na maszyny rolnicze czy samochody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*