Czy pożyczki pozabankowe są drogie?

Do banku udajemy się z różnych powodów. Czasami wybieramy gotówkę lub ją wpłacamy, innym razem zakładamy konta czy też rachunki oszczędnościowe lub lokaty, ale też składamy wniosek o pomoc finansową, czyli pożyczkę lub kredyt. Banki ostatnimi czasy nie patrzą na przyszłych kredytobiorców przychylnym wzrokiem.

Dokładnie każdego sprawdzają, pożyczają niewiele, jeśli ktoś nie ma wyrobionej dobrej, pozytywnej historii kredytowej, czy też wcześniej zalegał z jakimiś płatnościami. Jeśli zalega nadal – może zapomnieć o pożyczce w banku. Co wtedy? Dokąd się udać, kiedy bank nie udzieli nam potrzebnej pomocy? Nie można  w takich sytuacjach zapominać o instytucjach pozabankowych, które od dawien dawna działają na polskim rynku usług finansowych. Nie mowa tutaj o doradcach, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, szybkich kredytach z wysokim oprocentowaniem, tylko znanych i bezpiecznych firmach pożyczkowych, które niektórzy nawet mylnie nazywają bankami.

Pożyczka pozabankowa nie musi być wcale droga. Wystarczy tylko udać się po nią do odpowiedniej osoby lub instytucji. Bo należy również pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe są również udzielane przez osoby prywatne, a z nimi można negocjować nie tylko termin spłaty pożyczki, ale również wysokość oprocentowania. Tym samym pożyczka może okazać się nawet korzystniejsza, bo tańsza w rezultacie od tej bankowej. Najważniejsze, żeby przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać, żeby wiedzieć na co się godzimy, sprawdzić ponadto wysokość oprocentowania oraz wszystkich pozostałych kosztów, które składają się na całkowitą kwotę pożyczanej sumy.

Zobacz jaki jest najlepszy pozabankowy kredyt konsolidacyjny bez sprawdzania w bik (Najlepszykredyt.com.pl) dla osób zadłużonych.

Każde zobowiązanie finansowe, które zaciągniemy w banku lub innej instytucji finansowej pociąga za sobą dodatkowe koszty. Każdy kto staje przed wyborem pożyczki lub kredytu powinien zwrócić uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale również inne rzeczy, takie jak marża czy prowizja, które to mogą znacząco podnieść całkowity koszt pożyczki. Bez względu na to czy o pożyczkę staramy się w banku czy też innej instytucji finansowej, albo u osoby prywatnej, musimy dokładnie przeczytać umowę kredytową. A nie tylko zdawać się na to, co powie do nas pracownik danej firmy, czy co nam zakreśli. Ważne jest bowiem, żeby dokładnie sprawdzić czy w umowie nie zostały zawarte jakieś kruczki prawne, czy aby na pewno wszystko nam powiedziano.

Pożyczka pozabankowa to jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań w instytucjach pozabankowych. Wszystko dlatego, że banki coraz rzadziej udzielają kredytów, nawet tych dotyczących niewielkich kwot pieniędzy. Z uwagi na liczne obostrzenia banki udzielają pożyczek rzadziej, kredytobiorcy czy pożyczkobiorcy są szczegółowo sprawdzani. Kiedy stajemy przed potrzebą, jesteśmy w sytuacji, że na już potrzebne są nam pieniądze, nie możemy bardzo wybrzydzać. Jednakże nie powinniśmy również godzić się na wszystko co podsunie nam się pod rękę. Ponieważ nawet niewielka pożyczka pozabankowa to jednak jakieś zobowiązanie, warto sprawdzić czy aby na pewno nie przepłacimy. Dlatego też należy porównać kilka ofert, podpytać osoby prywatne czy skontaktować się z jakimiś za pośrednictwem serwisu pośredniczącego w pożyczkach społecznościowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Czy pożyczki pozabankowe są drogie?, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

5 thoughts on “Czy pożyczki pozabankowe są drogie?

  1. jak wygląda sprawa bezpieczeństwa tych wszystkich pożyczek i kredytów pozabankowych bez sprawdzania w bazach BIK-u? czy można bezpiecznie pożyczać pieniądze od instytucji i firm pozabankowych, które specjalizują się właśnie w tym, że pożyczają pieniądze na procent bez BIK

  2. Mnie sie tam osobiście wydaje, że to zależy od firmy czy instytucji. Pożyczki pozabankowe w większości są bezpieczne, jeśli oczywiście wybierze się godnego zaufania pożyczkodawcę. A wybór jest utrudniony z uwagi na mnogość ofert, instytucji, osób prywatnych, które takich pożyczek pozabankowych udzielają. Przy okazji wyrażę swoje zdanie na temat tematu owego artykułu. Czy pożyczki pozabankowe są drogie? niekoniecznie. Przecież instytucje pozabankowe chcą konkurować z bankami, zresztą idzie im to bardzo dobrze. Do czego zmierzam – otóż, skoro są ich konkurencją to w swojej ofercie mają produkty podobne do tych bankowych, a przez podobne rozumiem także wysokość oprocentowania. Oczywiście są pożyczki pozabankowe drogie z założenia, chociażby chwilówki, jednakże w większości przypadków ich cena nie odbiega znacznie od tych bankowych. A niekiedy nawet mogą być i tańsze, bowiem w przypadku pożyczek prywatnych, społecznościowych zawsze można negocjować wysokość oprocentowania.

  3. Wciąż mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o te wszystkie instytucje pozabankowe specjalizujące się w różnego rodzaju pożyczkach, kredytach itp. Niby wszystko pięknie… bez sprawdzania w bik, bez zaświadczeń, formalności i całej papierologii, tylko gdzie jest haczyk? Kosztem czego jesteśmy tak pięknie obsłużeni, a pieniądze są nam dostarczane niemalże na złotej tacy? Wybaczcie mój sceptycyzm, ale od zawsze uczono mnie, że nie ma nic za darmo…

  4. Tak się złożyło, że to pożyczki pozabankowe wpędziły mnie w większe kłopoty finansowe. Teraz mam zatrudnieni i pełną zdolność kredytową i pilnie potrzebuję skonsolidować moje kredyty i pożyczki. Niestety mam problem z BIK. Czy jakiś bank może mi pomóc przeprowadzić konsolidację ?

  5. Szczególnie drogie są wszelkiej maści pożyczki oferowane przez internet dostępne w parabankach. Trzeba niesamowicie uważać na wszelkie dodatkowe koszty. Może się okazać, że po zsumowaniu wszystkiego wyjdzie oprocentowanie ponad 1000% w skali rocznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*