Czy pożyczki pozabankowe sms na dowód sprawdzają w BIK-u?

Czy pożyczka pozabankowe sms dla bezrobotnych jest sprawdzana w Bankowej Informacji Kredytowej? Kiedy wysłano pierwszego SMS-a w historii-3 grudnia 1992 roku, nikt nie zdawał sobie chyba sprawy, że ta technologia pozwoli w przyszłości na wzięcie szybkiej pożyczki gotówkowej.

Dzisiaj możemy przebierać w takich ofertach. Mamy co najmniej kilka firm , które oferuję naprawdę szybkie pożyczki pozabankowe tylko na sam dowód (Pozyczkaodserca.pl). Wspólnym mianownikiem ofert sms-owych pożyczek jest krótki okres kredytowania(zazwyczaj dwa tygodnie) oraz uproszczona procedura przyznawania. Firmy oferujące tego typu usługi finansowe, nie sprawdzają dochodów potencjalnych kredytobiorców. Dlatego często pożyczki sms-owe określane są mianem pożyczek dla osób bezrobotnych. Na uproszczonych warunkach problemów ze zdobyciem szybkiej gotówki nie powinny mieć również osoby zadłużone. Nawet negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej nie wpłynie na pozytywną decyzję kredytową.Tak więc jeśli szukamy prawdziwej i naprawdę szybkiej pożyczki pozabankowej bez sprawdzania w BIK-u to jedną z alternatyw mogą być właśnie najróżniejsze chwilówki łatwe do znalezienia w internecie.

Ceną za proste zasady kredytowe jest oczywiście wysokie oprocentowanie obcego kapitału pożyczkowego. Segment szybkich pożyczek bez zaświadczeń, po części zabiera dużą grupę klientów bankom działającym w Polsce. Instytucje finansowe nadzorowane przez KNF muszą powoli przełknąć tą gorzką pigułkę. Dopóki nie poprawi się sytuacja na rynku pracy w Polsce, to popularność tego typu rozwiązań kredytowych nie spadnie. Komisja Nadzoru Finansowego zastanawia się poważnie nad zmianami w dokumencie Rekomendacji T- który mocno ograniczył dostęp do kapitału pożyczkowego w sektorze bankowym.

Oferta Via SMS:

– szybka procedura
– minimum formalności
– okres kredytowania do 30 dni
– maksymalnie można pożyczyć 1500 zł
– przykładowa pożyczka(1000 zł na 30 dni, całkowity koszt kredytowania wynosi 200 zł, RRSO wynosi 819 proc.)

Nie zapominajmy jednak, że tego typu pożyczki właśnie przez to, że nie sprawdzają nas w BIK-u są koszmarnie drogie i to my właśnie ponosimy koszt ryzyka jakie niesie ze sobą pożyczanie pieniędzy od różnych instytucji pozabankowych. Łatwo jest popaść w tarapaty finansowe, a dokładnie w tak zwaną spiralę kredytową, która może na długie lata w dosłownym słowa znaczeniu zniszczyć naszą płynność finansową. Łatwo jest popaść w takie problemy, a wyjść z nich potem będzie niezwykle trudno.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (4 votes cast)
Czy pożyczki pozabankowe sms na dowód sprawdzają w BIK-u?, 7.3 out of 10 based on 4 ratings

4 thoughts on “Czy pożyczki pozabankowe sms na dowód sprawdzają w BIK-u?

  1. kto wie czy działające na polskim rynku instytucje pozabankowe mają prawo i czy wolno im sprawdzać nasz BIK? ja nie mam pojęcia, ale bardzo mnie ciekawi czy te wszystkie parabanki mają dostęp do baz BIK oraz KRD

  2. Szukam dobrej pozyczki pozabankowej. Zalezy mi na tym, żeby była sprawdzona, co bym się na jakiś oszustow nie natknęła. Niestety nie moge się pochwalic dobrą historią kredytową, dlatego też do banku się nawet nie fatyguję. interesuja mnie instytucje, ktore nie sprawdzają w BIK-u czy takie w ogole istnieją? A może nie kazda zła historia kredytowa przekreśla otrzymanie pozyczki?

    Wolałabym nie placić więcej za pozyczkę, tylko dlatego, że korzystam z oferty firm pozyczkowych, choc wiem, że nie zawsze jest to mozliwe. Jesli możecie polecic mi instytucję, firme lub osobe prywatna, gdzie otrzymam szybko i bez zbędnych formalności pieniądze to będę wdzięczna.

  3. Podziwiam determinację i odwagę ludzi, którzy nie pracują, nie mają żadnych dochodów i perspektyw na szybkie ich uzyskanie, decydują się na wzięcie takiej pożyczki. Z jednej strony podziwiam, z drugiej – patrzę na takie zjawisko z przerażeniem! Czy tym ludziom wydaje się, że nagle pojawi się manna z nieba i będzie czym spłacać taką pożyczkę? Niby 1500 zł to nie jest jakaś wysoka kwota, jednak w przypadku, gdy nie ma pracy, żyje się z zasiłku – z dnia na dzień, spłacenie nawet takiej sumy graniczy z cudem…

  4. coraz więcej instytucji pozabankowych oferuje usługi w postaci pożyczania pieniędzy bez sprawdzania biku. na pewno należy do nich provident, sms365.pl, netcredit.pl, i wiele innych co niedawno powstały

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*