Jak radzić sobie z dużym zadłużeniem?

Trudna sytuacja życiowa spowodowana nadmiernym zadłużeniem to problem dotykający coraz więcej polskich gospodarstw domowych. Wielu mieszkańców naszego kraju popadło w spiralę zadłużenia, wydostanie się z której jest bardzo trudne i nierealne bez finansowego wsparcia. Tymczasem z jego uzyskaniem nie jest wcale tak łatwo. Osoby borykające się z opisywanymi tu kłopotami mają całkowicie zamknięty dostęp do kredytów.

Żaden bank nie przychyli się do ich wniosku – im większy bowiem stan zobowiązań kredytowych, tym niższa zdolność kredytowa. Banki unikają zawierania umów z klientami, co do których wiarygodności finansowej mają jakiekolwiek zastrzeżenia. W zaistniałych okolicznościach dłużnicy szukają innych metod rozwikłania swoich problemów – a szukają ich w firmach pożyczkowych. Dla wielu osób pożyczka pozabankowa jest przysłowiową ostatnią deską ratunku. Zanim jednak zdecydują się na skorzystanie z tej właśnie opcji, powinny bardzo dokładnie przeanalizować dostępne w tym zakresie oferty. Pochopne podejmowanie decyzji to niestety często spotykany błąd. Zadaniem pożyczki pozabankowej jest udrożnienie domowych finansów, a nie pogrążenie ich.

Zobacz jeszcze tutaj jakie są porady o tym jak wyjść z długów (Bankii.pl) i żyć normalnie bez zbyt wielkiego zadłużenia.

Firmy pożyczkowe proponują bardzo zróżnicowane warunki umów, dlatego też z podpisywaniem dokumentów nie wolno zbytnio się śpieszyć – nawet, gdy sytuacja jest dramatyczna. Zwłaszcza wówczas wskazane jest zachowanie zdrowego rozsądku i podejmowanie świadomych, starannie przemyślanych działań. Brak odpowiedzialności bywa bowiem wyjątkowo kosztowny.

Lepszy kredyt czy pożyczka pozabankowa?

Pieniądze na dowolny cel od czasu do czasu przydają się każdemu. Istnieje kilka możliwości, z których można wówczas skorzystać. Coraz więcej osób ma jednak poważny dylemat – co będzie lepsze, kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa? W dzisiejszych czasach trudno takich dylematów nie mieć. Banki są wobec potencjalnych klientów bardzo wymagające. Nawet otrzymanie kredytu gotówkowego jest uzależnione od posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Uproszczone formalności, o których często się słyszy w reklamach, dostępne są jedynie dla tych, którzy oprócz powyższego warunku spełniają jeszcze inne – z usług danego banku korzystają od dłuższego już czasu, a ich historia finansowa w Biurze Informacji Kredytowej nie wzbudza jakichkolwiek zastrzeżeń. Z kolei z pożyczki pozabankowej może tak na dobrą sprawę skorzystać każdy. Nie jest tu wymagana ani wysoka zdolność kredytowa, ani nieskazitelna historia w BIK. To sprawia, że oferta firm pożyczkowych adresowana jest łatwo i powszechnie dostępna – dla jednych jest to wadą, dla innych natomiast ogromną zaletą. Jeśli chodzi o ceny pożyczek pozabankowych, to są one szalenie zróżnicowane.

Wbrew opiniom z jakimi można się niekiedy zetknąć, nie jest wcale prawdą, iż rzeczą niemożliwą jest otrzymanie pożyczki pozabankowej na warunkach korzystniejszych niż kredyt w banku. Jest to jak najbardziej realne, trzeba jedynie zapoznać się dokładnie z ofertami. Swoją drogą, kredyty gotówkowe , do których pożyczki pozabankowe często są porównywane, to obok kart kredytowych najdroższe produkty bankowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (5 votes cast)
Jak radzić sobie z dużym zadłużeniem? , 9.2 out of 10 based on 5 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*