Jak założyć darmowe konto walutowe w euro w Nest Banku?

Ogólnie konto walutowe to w dzisiejszych czasach przydatny rachunek. Czy to jak jedziemy za granicę na wczasy, w odwiedziny, czy też w przypadku gdy pracujemy zagranicą, takie konto się przydaje. Posiadanie takiego rachunku przydatne jest również chociażby do korzystania z kantorów internetowych, które oferują lepsze kursy niż tradycyjne kantory. Bez konta walutowego niestety nie da się skorzystać z kantoru internetowego.

Problem w tym, że w większości banków posiadanie takiego konta wiąże się z wieloma opłatami, a jeżeli nie korzystamy z niego na co dzień, to trzymanie go i płacenie za konto, którego się sporadycznie używa, mija się nieco z celem.

Nest Bank niedawno zaoferowała ciekawe konto walutowe euro, które jest całkowicie bez opłat za popularne usługi. Nie ma opłat za prowadzenie rachunku, za przelewy, wypłaty z bankomatów, anie za kartę jeżeli posiadamy tylko jedną kartę w Nest Banku. W innym wypadku za drugą kartę będziemy musieli zapłacić niewielką opłatę roczną.

Nest Bank już nie jest stricte wirtualnym bankiem nastawionym na bankowość internetową i mobilną jak to miało miejsce w przypadku jego poprzednika – Banku Smart. Nest jest nastawiony bardziej na rodzinę i ma wiele oddziałów.

Żeby założyć konto walutowe nie trzeba wychodzić z domu, ani nawet podpisywać umowy z kurierem. Możemy to zrobić w pełni na odległość.

Krok 1:

W celu założenia konta walutowego w Nest Banku trzeba wypełnić odpowiedni wniosek na stronie banku. Wszystko jest tam opisane krok po kroku, a cała strona jest bardzo przejrzysta i czytelna.

Krok 2:

Po wypełnieniu wniosku otrzymamy na podany adres mailowy numer rachunku, na który musimy dokonać przelewu aktywacyjnego na symboliczną kwotę. Przelew ten potwierdzi nasze dane osobowe. Musi to być rachunek bankowy w innym banku w Unii Europejskiej i musi on należeć do nas. Nie może to być konto znajomego, ani członka rodziny. Nasze wszystkie dane włącznie z adresem zameldowania muszą się zgadzać. W innym przypadku wniosek zostanie odrzucony albo bank będzie się kontaktował z nami telefonicznie w celu potwierdzenia danych. Jednak jeśli dane z przelewu nie będą się zgadzać z tymi podanymi we wniosku, to wniosek i tak zostanie odrzucony.

Krok 3:

Po aktywacji konta przelewem otrzymamy na maila potwierdzenie, a karta przyjdzie pocztą (jeżeli ją zamówiliśmy przy składaniu wniosku, bo można jej nie brać). Karta przychodzi na adres korespondencyjny. Nie musi się on pokrywać z naszym adresem zameldowania.

I gotowe. Mamy w pełni darmowe konto walutowe, z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie, bez opłaty za kartę i za prowadzeni rachunku i bez żadnych warunków.

bank-smart

Źródła:
[1] nestbank.pl – strona Nest Banku
[2] antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/konto-europejskie-bank-smart.html – Darmowe konto walutowe bez opłat, w euro – Bank Smart Konto EU Europejskie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jak założyć darmowe konto walutowe w euro w Nest Banku?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*