Kto może liczyć na kredyty obrotowe?

Kredyty obrotowe są jednym z dostępnych na rynku narzędzi, z których firmy korzystają po to, aby zachować płynność finansową. Uzyskane z tego tytułu pieniądze przeznaczają na finansowanie bieżących wydatków – a tych przy prowadzeniu działalności gospodarczej nie brakuje. Kredyty obrotowe dla firm są w nierozerwalny sposób powiązane z firmowymi rachunkami – a to oznacza, że nie ma możliwości skorzystania z takiej opcji w banku, w którym przedsiębiorca nie posiada konta. Aby móc się ubiegać o przyznanie takiego kredytu obrotowego dla naszej działalności gospodarczej, trzeba spełniać kilka warunków, które stawiają przed nami nasze Polskie banki.

Dla banków przede wszystkim ważna jest finansowa wiarygodność naszej firmy. Przede wszystkim banki wymagają od firm odpowiedniego stażu – najczęściej jest to rok, chociaż każda z instytucji ma w tym zakresie swoje własne regulacje. Ponadto wnioskodawca musi się wykazać określonej wartości obrotami, a także udokumentować, iż nie zalega z płatnościami wobec takich instytucji jak urząd skarbowy oraz zakład ubezpieczeń społecznych. Standardowo umowa jest podpisywana na rok. Wysokość zobowiązania finansowego jest zawsze ustalana indywidualnie.

Finansowa wiarygodność firmy

Jednym z czynników decydujących o wizerunku przedsiębiorstwa jest jego finansowa wiarygodność. Jest to bardzo istotne z wielu powodów. Po pierwsze – jeśli firma takiej wiarygodności nie posiada, wówczas traci w oczach zarówno obecnych, jak i potencjalnych kontrahentów. Po drugie – nie ma także wtedy szans na pozyskanie zewnętrznej pomocy finansowej. Żaden bank nie pożyczy pieniędzy przedsiębiorcy, którego oceni jako mało stabilnego pod kątem materialnym. W rezultacie to wszystko znajdzie też przełożenie na to, w jaki sposób firma postrzegana będzie przez klientów – prędzej czy później i tak przecież dowiedzą się o jej finansowych problemach.

Firma, jeśli chce być wiarygodna między innymi po to żeby móc liczyć na kredyty obrotowe dla polskich przedsiębiorców (Kredytyl.pl), musi troszczyć się o swoją finansową płynność. Nie może sobie pozwolić zatem na jakiekolwiek zaległości w bieżących płatnościach. Są obecnie na rynku dostępne narzędzia, dzięki którym firmy mają ułatwione zadanie w tym zakresie – jak na przykład kredyty obrotowe czy faktoring. Nie bez znaczenia jest też sposób zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Najważniejsze jest żeby zawsze mieć zachowaną płynność finansową i wszystkie należności realizować w terminie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Kto może liczyć na kredyty obrotowe?, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*