Który bank ma kredyt samochodowy bez sprawdzania w BIK?

Odpowiedź na to pytanie jest szybka i banalna. Aktualnie nie ma żadnego oficjalnego banku, który oferuje kredyt na samochód bez sprawdzania w bazach BIK-u i KRD. Jest to standardowa czynność jaką wykonuje każdy bankowy analityk zanim zacznie dalsze formalności związane z przyznawaniem kredytu na zakup samochodu zarówno nowego jak i używanego.Jednak warto zastanowić się trochę nad tematem oprocentowania kredytu samochodowego w zależności od tego jaka jest nasza opinia w BIK-u.

Pierwszą rzeczą, na którą zawsze zwraca uwagę kierowca planujący zaciągnięcie kredytu samochodowego jest oprocentowanie. Wiadomo bowiem, że jest to najważniejszy element kształtujący cenę całego zobowiązania. Oprocentowanie kredytów samochodów jest znacznie niższe aniżeli kredytów gotówkowych (oba te produkty są często do siebie porównywane), a uzależnione jest od wielu czynników.

Zdecydowanie najistotniejszą kwestią w tym momencie jest to czy przedmiotem umowy jest samochodów nowy, czy też używany. Generalnie rzecz biorąc, obowiązuje tutaj zasada, że im więcej lat liczy sobie pojazd, tym większe jest oprocentowanie kredytu (przy czym oczywiście istnieje górna granica, jeśli chodzi o wiek auta). Nie bez znaczenia są też tutaj i inne aspekty takie jak wysokość zobowiązania, sposób jego spłaty (raty malejące lub równe), waluta, udział wkładu własnego i tym podobne. Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że w pewnych okolicznościach może negocjować z bankiem wielkość oprocentowania – a mówiąc precyzyjniej, wchodzącej w jego skład marży. Jej wysokość jest zawsze ustalana przez bank – w każdej z tych instytucji jest to inna wartość.

Jeżeli kierowca dysponuje wysokim własnym (co najmniej na poziomie 30 procent, chociaż im większy – tym lepiej), a jego historia kredytowa jest wysoko oceniona w BIK, wówczas ma on duże szanse na to, aby bank obniżył prowizję. Trzeba tylko podjąć rozmowy na ten temat. Większość klientów ich unika, wychodząc z założenia, że bank i tak nie będzie chciał pójść na jakiekolwiek ustępstwa.

Jeśli chodzi o kredyty samochodowe bez sprawdzania naszej historii w BIK-u to jedyną alternatywą mogą być tutaj instytucje pozabankowe. Kredyt samochodowy bez weryfikacji biku (Autole.pl) można znaleźć przeglądając różne fora motoryzacyjne lub finansowe oferty tak zwanych parabanków. Tego rodzaju instytucje oferują rozwiązania dla osób ze złą i wręcz negatywną opinią w bazach BIK i KRD jednak pamiętajmy o tym, że nigdy nie ma nic za darmo. Stanowczo nie są to instytucje charytatywne ani żadne instytucje niosące pomoc. Są to po prostu dobrze prosperujące biznesy, które zwietrzyły możliwość dobrego zarobku na osobach, które nie mogą już liczyć na finansowanie zakupów lub inwestycji przy pomocy oficjalnych instytucji bankowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (5 votes cast)
Który bank ma kredyt samochodowy bez sprawdzania w BIK?, 8.4 out of 10 based on 5 ratings

5 thoughts on “Który bank ma kredyt samochodowy bez sprawdzania w BIK?

  1. czy znacie i jakie polecacie instytucje pozabankowe, które nie sprawdzają klientów w bazach bik i krd? jestem zadłużony i mam złą historię kredytową i żaden bank nie chce mi dać kredytu konsolidacyjnego. pilnie poszukuję jakiejś możliwości gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez bik i krd. mam kredyt samochodowy i kilka kredytów gotówkowych i bardzo bym chciał wszystko połączyć w jedną ratę żeby mieć mniejszą jednak nie znam gdzie i jak znaleźć firmy pozabankowe nie sprawdzające baz bik i krd

  2. niestety, ale wylądowałam niedawno w biku i przez to polskie banki odmawiają mi po kolei kredytu na zakup auta, a przecież nie mam już zadłużenia nigdzie tylko kiedyś miałam problemy z spłacaniem rat w terminach i było trochę zaległości. wszystko zostało pospłacane i teraz ciągnie się za mną jak nie wiem co. piszcie gdzie dają kredyty i pożyczki bez badania tego całego biku

  3. Jak potrzebujecie kredyt bez Bik to najlepiej w Profi Credit. Sama miałam i nie narzekam, jak spłacacie w terminie wszystko jest ok. Jasne i proste zasady.

  4. na sto procent provident nie sprawdzają biku ani żadnych baz krd. nie trzeba też żadnych zaświadczeń o zarobkach dochodach i nie zaleganiu z podatkami i zus. jest to po prostu szybka i łatwa pożyczka jednak nie jest tania bo za te wszystkie udogodnienia trzeba po prostu zapłacić 🙂

  5. Provident na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają już trochę na sumieniu w kontaktach z bankami. W dość prosty i szybki sposób można zdobyć pieniądze na jakiś pilny cel. Sama nie raz korzystałam z ich usług. Jednak wszystko, co ma jakieś plusy, niestety musi również posiadać minusy. I na pewno jest to koszt, którzy trzeba ponieść, bo te pożyczki niestety do najtańszych nie należą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*