Nest Bank: konto darmowe bez warunków. Czy warto wybrać ten bank?

Nest Bank to następca Banku Smart, który niedawno został połączony z BIZ Bankiem. Nowy brand, stare zasady. Nest bank podobnie jak poprzednik oferuje darmowe kont bez warunków do spełnienia przez klienta w celu uniknięcia prowizji.

Co to oznacza w praktyce? Otóż bank nie pobiera żadnych opłat za standardowe czynności związane z prowadzeniem rachunku. Karta bankomatowa również jest darmowa. Nie ma tu żadnej opłaty za wydanie, czy obsługę karty, ani wymogów dotyczących dokonywania płatności kartą. Jest to jeden z 3 banków na polskim rynku, który nie ma warunków wymagających dokonywania płatności kartą. W Nest Banku obowiązują te same zasady dotyczące kart, które były w Banku Smart, czyli darmowa jest jedna karta. Jeżeli chcemy wyrobić sobie drugą kartę, dla kogoś innego lub do innego rachunku np. walutowego, to wtedy zapłacimy już prowizję, ale jest to tylko niewielka jednorazowa opłata za wydanie drugiej karty. W przypadku drugiej i kolejnych kart tak samo jak w przypadku pierwszej nie ma warunków dotyczących płatności kartą w celu uniknięcia opłaty za obsługę kartą, której w tym banku po prostu nie ma.

System transakcyjny

Internetowy system transakcyjny Banku Nest jest bardzo zbliżony do tego, który był w Banku Smart. Jest kilka nowszych rozwiązań, ale jest bardzo prosty i przejrzysty. W banku tym brakuje za to zaawansowanych funkcji dostępnych np. w takich bankach jak mBank, aczkolwiek nie każdy z nich korzysta i nie każdy je lubi. Jak ktoś woli prosty, przejrzysty system to trudniej znaleźć lepszy w tym aspekcie.

Dodatkowe produkty dostępne po założeniu Nest Konta

Nest Bank dla klientów otwierających konto osobiste oferuje kilka bardzo ciekawych produktów oszczędnościowych. Na uwagę zasługuje tu na pewno lokata Witaj dla nowych klientów na 3 miesiące na 4%. Niestety z ograniczeniem do 10 000 zł. Można ją założyć przez 30 dni od otwarcia Nest Konta osobiste.

Drugim wyróżniającym się produktem jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. Gdzie wybieramy sobie okres i wysokość kwoty jaką chcemy przelewać na to konto, a oprocentowanie na nim rośnie o 1% do góry każdego roku. Dodatkowo za każde dziecko również otrzymamy o 1% więcej. Podstawowe oprocentowanie dla osób bezdzietnych w pierwszym roku oszczędzania wynosi 2%, czyli jest na poziomie dzisiejszych lokata, a w kolejnym roku, gdy już trochę pieniędzy się uzbiera będzie już o 1% więcej (zakładając, że nie mamy dzieci) i tak co roku rośnie. Dlatego jest to ciekawa propozycja również dla osób, które nie mają dzieci. Niestety są limity kwot maksymalnych jakie możemy wpłacać na to konto uzależnione od wybranego okresu oszczędzania.

Możemy również raz w roku w jednym miesiącu nie dokonać wpłaty i nie skutkuje to utratą odsetek (wypłacanych po roku w postaci premii), ani żadną opłatą karnych. Możemy w dowolnym momencie wycofać pieniądze z konta bez opłat za niedotrzymanie deklaracji odnośnie dokonywania miesięcznych wpłat.

Ogólnie sam nowy bank oceniamy bardzo pozytywnie, a oferta osobistego konta w Nest Banku jest bardzo ciekawa.

nest-bank

Szczegółową recenzję konta w Nest Banku można przeczytać tutaj: Nest Bank: Konto z lokatą Witaj – opinie i opis na antyhaczyk.blogspot.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Nest Bank: konto darmowe bez warunków. Czy warto wybrać ten bank?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

One thought on “Nest Bank: konto darmowe bez warunków. Czy warto wybrać ten bank?

  1. Nie wiem po co zmieniali dobrą, wypromowaną już markę Smart na Nest Bank, ale ogólnie bank mi się podoba i oceniam go pozytywnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*