Czy pożyczki pod weksel są gorsze od pożyczek bankowych?

Remont mieszkania potrafi pochłonąć wszelkie środki finansowe, a nawet jeszcze więcej. Każdy kto choć raz miał z nim do czynienia wie doskonale czym pachnie, nigdy nie mieści się w zakładanych kosztach. Zamiast mieszkać później w niedokończonym mieszkaniu wiele osób decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego w postaci pożyczki. Każdy kto ma czyste konto, wystarczające dochody może liczyć na pomoc banku, jednakże Ci, którzy mają jakieś zaległości, albo wcześniej niezbyt dobrze wywiązywali się ze spłaty pożyczki powinni spodziewać się w tej kwestii utrudnień.

Banki nie patrzą przychylnym wzrokiem na pożyczkobiorców , z którymi niegdyś miały problemy. Muszą oni bardzo często korzystać z alternatywnych wyjść, czyli pożyczek pozabankowych. Nazwa ta nie powinna jednakże nikogo przerażać. Instytucje, firmy pożyczkowe działające n polskim rynku są przecież równie rzetelne jak banki, do tego tylko czasami znacznie droższe. Jedne i drugie przecież konkurują ze sobą o klientów. Pożyczki pozabankowe tylko pod sam weksel (http://www.kredyty-biznes.pl) pozabankowe często charakteryzują się brakiem tak wielu formalności, tym samym są szybsze i z pewnością łatwiej dostępne. Co więcej czasami nawet nie musimy wychodzić z domu, żeby taka pożyczka pozabankowa znalazła się na naszym koncie bankowym. Większość formalności bowiem można załatwić on-line, albo za pośrednictwem kuriera, który przyjeżdża do naszego domu, odbiera dokumenty i zawozi je do danej firmy. Pożyczki pozabankowe mogą być udzielane również przez osoby prywatne, wówczas nazywane są społecznościowymi.

Niewiele jest osób, które nie miały nigdy do czynienia z bankami. Albo to chciały wziąć jakiś sprzęt na raty, albo interesowały się pożyczką bankową, czy też kredytem mieszkaniowych czy samochodowym, by wreszcie ulokować swoje oszczędności życia właśnie na jednym z depozytów bankowych. Kiedy nie mamy pieniędzy w portfelu, a zbliża się termin, kiedy trzeba uregulować rachunki, bo inaczej odłączą nam gaz lub prąd, albo nie mamy nic w lodówce, czy też jakiś sprzęt nagle się zepsuł, a bez niego nie uda nam się normalnie funkcjonować udajemy się właśnie do banku – po pożyczkę, pomocną dłoń. Oczekujemy wsparcia finansowego, ale niekiedy banki patrzą na nas nieprzychylnym wzrokiem i stwierdzają, że nie jesteśmy wiarygodnymi pożyczkobiorcami. Wówczas pozostają nam instytucje pozabankowe. A pożyczki pozabankowe pod weksel nie zawsze są gorsze od tych tradycyjnych.

Nie musimy wiele tracić, tak od razu z założenia, jeśli udamy się po pomoc do instytucji, firmy innej niż bank. Wszystko zależy od całkowitego kosztu pożyczki, na który składa się oprocentowanie i prowizja chociażby. Pożyczki pozabankowe są niezwykle popularne wśród ludzi młodszych. Często korzystają oni również z tak zwanych chwilówek. Kiedy w danym momencie nie mają pieniędzy, ale wiedzą, że za kilka dni ich wypłata wpłynie na konto i będą mogli od razu uregulować dług, pożyczają na chwilę. Oprocentowanie jest wyższe, ale gotówkę mają na koncie jeszcze tego samego dnia. Za szybkość trzeba więc więcej zapłacić. Chwilówki to tylko jeden z rodzajów pożyczek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (5 votes cast)
Czy pożyczki pod weksel są gorsze od pożyczek bankowych?, 9.2 out of 10 based on 5 ratings

2 thoughts on “Czy pożyczki pod weksel są gorsze od pożyczek bankowych?

  1. Zdecydowanie zgadzam się z treścią owego artykułu. Pożyczki pod weksel czy pożyczki pozabankowe nie muszą od razu oznaczać, że będziemy płacić więcej a cała pożyczka wyniesie nas drożej aniżeli w banku. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią instytucję pozabankową czy też zwrócić się do godnej zaufania osoby prywatnej, bo w przypadku pożyczek społecznościowych zawsze istnieje możliwość negocjowania wysokości oprocentowania pożyczki czy też dnia jej spłaty.

    Oczywiście nie bez powodu wybieramy zazwyczaj pożyczki i kredyty udzielane przez banki, jednakże dobrze, że jest alternatywa dla nich, bo przez liczne obostrzenia wiele osób nie może skorzystać z pomocy tych instytucji. A przecież niekiedy sa takie sytuacje, gdzie na juz potrzebne sa pieniądze. A to czy będziemy korzystać z pożyczek pozabankowych czy pożyczek pod weksel to indywidualna sprawa każdego moim zdaniem i nie ma co ich od razu negować.

  2. czy jest jakaś instytucja pozabankowa, która specjalizuje się w udzielaniu kredytów pod weksel dla przedsiębiorców? taki kredyt pod weksel na firmę bardzo by mi się teraz przydał bo mam plan na nowe inwestycje i pilnie potrzebne są na to środki. jesli ktoś ma taką ofertę to czekać na kontakt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*