Ekspres Kasa – 1500zł na 30 dni za darmo? Opinie o Ferratum Bank

Ekspres Kasa to firma działająca na rynku szybkich pożyczek internetowych. Podobnie jak Vivus i kilka innych firm tego typu umożliwia zaciągnięcie pierwszej pożyczki gratis. Czy rzeczywiście da się pożyczyć w tej firmie pieniądze bez procentów i opłat? Tak da się, ale jeżeli takowej pożyczki nie spłacimy w terminie, to każde przedłużenie będzie nas kosztować już spore opłaty. Na tym właśnie polega cały trik.

Kto korzysta z chwilówek? Głównie ludzie, którzy mają problemy z płynnością finansową. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że nie będą w stanie spłacić takiej pożyczki w terminie. Na tym właśnie zarabiają firmy pożyczkowe i w tym celu oferują pierwszą pożyczkę gratis. Sama oferta promocyjna jest dobra, ale tylko wtedy gdy jesteś pewny, że spłacisz ją w terminie. Jeżeli nie jesteś pewny to nie bierz takiej pożyczki!

Oczywiście w banku również sporo zapłacimy za nieterminowe spłaty, ale w przypadku firm pożyczkowych opłaty są większe, podobnie jak i oprocentowanie. Dlatego jeżeli chcemy już korzystać z usług takich firm, to róbmy to z głową. Jest ileś firm konkurencyjnych, które również mają podobne promocyjne pożyczki, dlatego zamiast brać drugą pożyczkę lepiej skorzystać z innej firmy, w której weźmiemy sobie ją jako naszą pierwszą gratisową pożyczkę. Trzeba jednak uważać, by nie wpaść w spiralę kredytową i wystrzegać się jak ognia sytuacji, w której jedną chwilówkę spłacamy kolejną, bo będzie to nasz gwóźdź do trumny.

Firmy te udzielają pożyczek ludziom, którym bank odmawiają kredytu gotówkowego. Pożyczki tego typu nie są dobrym rozwiązaniem dla takich osób. Przy czym jeżeli mamy złą historię kredytową to również mogą nam odmówić.

Jeśli nie mamy takich problemów, to poniekąd lepszym rozwiązaniem może być wyrobienie sobie karty kredytowej. Jeśli nagli nas czas to pożyczka ekspresowa może być rozwiązaniem, ale dla osób, które są w stanie ją spłacić w terminie.

Co do samego Ferratum Bank, do którego należy Ekspres Kasa to jest to niby znana firma udzielająca pożyczek w całej Europie. Przy czym nie jest ona bankiem. Jest zarejestrowana na Malcie dlatego nie obowiązuje jej polskie prawo bankowe. Warto wziąć to pod uwagę decydując się na pożyczkę w Ekspres Kasa

Untitled-1

Źródła:
[1] antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ekspres-kasa-opinie-pozyczki.html – “Pożyczki Ekspres Kasa – opinie – szybka pożyczka pozabankowa przez Internet bez BIK”.
[2] EkspresKasa.pl
[3] Feratum.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Ekspres Kasa - 1500zł na 30 dni za darmo? Opinie o Ferratum Bank, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*