Jaki naprawdę powinien być atrakcyjny kredyt samochodowy?

Co wpływa na atrakcyjność oferty kredytowej? Decydując się na zaciągniecie kredytu samochodowego, trzeba pamiętać o tym, że coś takiego jak idealny kredyt nie istnieje – nie znajdziemy nigdy takiej oferty, która w stu procentach będzie spełniała nasze oczekiwania.

Nie zapominajmy także o tym, ze to, co dla jednej osoby jest dobre, drugiej niekoniecznie będzie odpowiadać. Na to czy bankowa oferta jest dla nas atrakcyjna, czy też nie wpływa szereg rozmaitych warunków. Nie bez znaczenia jest to czy chcemy kupić auto nowe, czy używane, jakim wkładem własnym dysponujemy i czy w ogóle go posiadamy, jak długi okres kredytowania oraz kwota zobowiązania nas interesują i tym podobne.

Zdecydowanie najkorzystniejsza dla nas to taka sytuacja, kiedy zamierzamy nabyć nowy pojazd (lub maksymalnie 3-letni) i do tego oferujemy dość wysoki udział środków własnych (na poziomie co najmniej 30 procent). Poza tym warto także nadmienić, że tym wyższy koszt kredytu, im dłużej planujemy go spłacać – takie rozwiązanie ma jednak minus w postaci wysokich rat.

Autokredyt – jakie opcje brać pod uwagę? Dowiedz się w którym banku jest najlepszy kredyt samochodowy (Kredytsamochodowy.blogx.pl) na auta nowe i używane. Nie jest łatwo znaleźć naprawdę optymalną ofertę na kredyt samochodowy dlatego warto czytać rózne opinie i komentarze żeby potem nie żałować swojego wyboru.

Oferty w zakresie kredytów samochodowych są aktualnie bardzo urozmaicone – nawet w obrębie jednego banku mogą to być dość znaczące różnice. Uzależnione jest to od bardzo wielu czynników takich jak między innymi wiek pojazdu, długość okresu kredytowania, kwota zobowiązania i tym podobne. Jeżeli mamy w planach zakup nowego samochodu lub maksymalnie 3-letniego, wówczas kredyt samochodowy może się okazać naprawdę bardzo korzystny i stosunkowo niedrogi.

W przypadku natomiast, kiedy nosimy się z zamiarem kupienia używanego samochodu, co jest wydatkiem rzędu kilku lub względnie kilkunastu tysięcy złotych, o wiele korzystniejszy może się dla nas okazać zwykły kredyt gotówkowy z naszego banku lub ten udzielany w ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pieniądze uzyskane w ten sposób wydamy wedle własnego uznania (nawet na auto starsze niż 10-letnie – pożyczenie na nie pieniędzy w banku jest nierealne, a niekiedy tylko na taki pojazd nas stać) i nie jesteśmy obarczeni dość uciążliwymi zabezpieczeniami typowymi dla kredytów samochodowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Jaki naprawdę powinien być atrakcyjny kredyt samochodowy?, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

One thought on “Jaki naprawdę powinien być atrakcyjny kredyt samochodowy?

  1. Zdecydowałem się kupić nową Toyotę Yaris na raty. Jak zawsze na koniec roku są robione wyprzedaże starych roczników i postanowiłem skorzystać właśnie z takiej możliwości. Czy sądzicie, że najlepszy będzie kredyt oferowany przez dealera, czy może znajdę gdzieś lepszą ofertę.
    Porównywałem wstępnie z Getin Bankiem, ale ten akurat wyszedł bardzo niekorzystnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*