Czy warto budować lub kupić dom drewniany?

Kupno mieszkania na własność to naprawdę spory wydatek, na który to nie każdy może sobie pozwolić. Kiedy to jednak uda nam się zgromadzić odpowiednią ilość gotówki – rozważyłbym raz jeszcze wybieraną przez nas opcję. Okazać może się bowiem, że zdecydowanie lepszym wyjściem będą dla nas domy drewniane.

Cóż zyskujemy, kiedy to jednak przyjdzie nam się zdecydować na tą drugą opcję? Przede wszystkim będzie to zwiększona prywatność. Kupując mieszkanie liczyć musimy się z tym, że w danym budynku nie będziemy jedynymi lokatorami. W związku z tym musimy uszanować inne osoby w nim mieszkające. Nakłada to na nas pewne ograniczenia, które to domy drewniane skutecznie niwelują. Mając własny dom nie musimy się martwić, praktycznie rzecz biorąc, o nic. Owszem, jacyś nadgorliwi sąsiedzi zgłosić mogą zakłócanie ciszy nocnej, jednakże takie praktyki są zazwyczaj niespotykane. Odległość pomiędzy poszczególnymi domostwami, plus do tego zastosowanie nowych okien, pozwala na skuteczne stłumienie dźwięku, choćby i odbywającej się u nas imprezy. Poza tym w stu procentach przyjdzie nam być odpowiedzialnymi za nasz los. Kupno mieszkania w wspólnocie oznacza konieczność chodzenia na kompromis z innymi osobami.

Domy modułowe z prefabrykatów to dzisiaj naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które decydują się na budowę własnego domu

Ceny mieszkań zbliżone do ceny budowy domu

Kupno mieszkania w lepszej warszawskiej dzielnicy niejednokrotnie będzie dużo droższe, aniżeli wybudowanie domu na obrzeżach. W związku z tym jeszcze raz zastanowiłbym się nad podejmowaną przez nas decyzją, kiedy to jeszcze mamy czas, aby ją po prostu zmienić. Coraz bardziej popularne stają się domy drewniane, toteż wydaje mi się, że zainwestowanie we właśnie takie rozwiązanie okazać może się naprawdę opłacalnym krokiem. Przede wszystkim należy podkreślić w tej sytuacji wspomniany fakt ceny, jaką to przyjdzie nam zapłacić za takim dom. Ta będzie nieporównywalnie niższa, kiedy to przyjdzie nam przyrównać ją do opisywanego mieszkania. Lepiej jest posiadać własny dom w spokojnej okolicy czy też mieszkanie w samym centrum? Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, jednakże osobiście zdecydowanie wolałbym to pierwsze rozwiązanie. Przede wszystkim taki właśnie wybór pomoże nam uciec od tego całego miejskiego zgiełku. Dzięki temu wyborowi będziemy mogli codziennie wdychać świeże, nieskażone spalinami powietrze. Wszystko oczywiście ma swoją cenę i w tym przypadku będziemy musieli wyruszać z domu wcześniej, by zdążyć do pracy, jednakże uważam, że takie poświęcenie będzie jak najbardziej opłacalne.

Tutaj znajdziecie Państwo ofertę firmy, która buduje szybko domy z gotowych elementów i prefabrykatów:
https://www.domdobrejenergii.pl/domy-z-gotowych-elementow-betonowych/

Teraz można szybko i tanio zbudować nowy dom dzięki użyciu prefabrykatów z gotowych elementów i modułów

O biurokracji słów kilka ciekawych informacji

Z różnego rodzaju procedurami przychodzi nam się spotykać niemalże codziennie. Część z nich, z naszego punktu widzenia, wydaje się być naprawdę bezcelowa. Niestety jednak nasza krajowa biurokracja rozrosła się do takiego stanu, że absurdy w niej występujące nie są już czymś specjalnie zaskakującym. Chcąc wybudować własny dom musimy dostarczyć milion różnego rodzaju pozwoleń, i innych kwitków, których za wydanie będziemy musieli oczywiście zapłacić. Na szczęście jednak chcąc zainwestować w domy drewniane, które są tanie w budowie część takich zobowiązań przestanie być naszym zmartwieniem. Mianowicie jednym z nich będzie zrezygnowanie z konieczności przedłożenia odpowiedniego projektu, wykonanego przez architekta. Nie trudno jest się bowiem domyślić, że taka usługa kosztuje. Podkreślić należy również fakt, że cena ta nie należy do najniższych. Wobec tego wydaje mi się, że domy drewniane słusznie przykuwają coraz to większą uwagę poszczególnych grup odbiorców. Takie rozwiązanie się po prostu opłaca, toteż dlaczego nie mielibyśmy z niego skorzystać? Osobiście za bardzo nie lubię przepłacać za różnego rodzaju usługi, czy też zakupione przezeń przedmioty. Każdy ma jednak inne, indywidualne, upodobania.

Zobacz i przejrzyj dokładnie całą stronę formy budującej domy z gotowych prefabrykatów – https://www.domdobrejenergii.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Czy warto budować lub kupić dom drewniany?, 7.7 out of 10 based on 3 ratings

4 thoughts on “Czy warto budować lub kupić dom drewniany?

  1. Też się właśnie zastanawiam nad budową domu, bo kilka lat temu kupiłem działkę pod Łodzią. Ostatnio nawet byłem na targach budowlanych, żeby uzyskać więcej informacji odnośnie tego czy stawiać murowany czy drewniany dom, ale nadal jestem w rozterce. Gdybyście przedstawili racjonalne argumenty to byłbym wdzięczny.

  2. Własny dom – w jakiejkolwiek postaci – może być dużo lepszym rozwiązaniem niż mieszkanie. I nie chodzi tutaj wcale o cenę. Dla mnie mocnym argumentem są sąsiedzi. W przypadku własnego domu, oddziela ich ode mnie płot, w tradycyjnym mieszkaniu – tylko stropy i ściany, co niestety przy sąsiadach, którzy do najcichszych nie należą, może być czasem dość uciążliwe.
    Dlatego zastanawiam się nad zamianą tradycyjnego “M” na coś wolnostojącego.

  3. czy ktoś zna jakąś fajną stronę na której są projekty domów drewnianych oraz porady na co szczególnie zwracać uwagę przy budowie domów z drewna. wiadomo, że nie zamierzam sam takiego domu drewnianego budować jednak dzisiaj jest tyle paprackich firm w każdej branży, że warto być przygotowanym na wszystko jeśli już zdecydujemy się na stawianie od zera drewnianego domu.

  4. Domy modułowe z prefabrykatów betonowych to raczej przyszłość budownictwa w nowoczesnej europie i coraz więcej inwestycji będzie realizowane w takiej właśnie technologii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*