Jakie dekoracje komunijne są obecnie na topie

dekoracje komunijneModa komunijna rozwija się coraz bardziej. Mało kto obecnie urządza komunię dla swojego dziecka w domu. Lokale i restauracje przyozdabiają sale prawie jak na wesele.

Obecnie w specjalistycznych sklepach można już kupić gotowe, profesjonalnie wykonane i przede wszystkim bardzo ładne  dekoracje komunijne, niektóre rzeczy warto jednak zrobić samemu. Szczególnie jeśli chodzi o ozdabianie stołu przy którym będą siedzieli goście. Do ozdabiania stołu można wykorzystywać bardzo różne materiały,  zależy to przede wszystkim od naszej pomysłowości. Jednakże przed podjęciem jakichkolwiek działań warto stworzyć sobie (przynajmniej w głowie) jakiś pomysł, wizję całości, bowiem w innym wypadku osiągnięty efekt może być chaotyczny i kiczowaty, a o to nie trudno jeżeli napchamy na stół całą masę ozdób bez jakiegoś przemyślanego schematu.

Obecnie w modzie komunijnej kultywuje się prostotę i powrót do tradycji. Komunia to wydarzenie wynikające z tradycji także nowoczesność nie koniecznie jest tu pożądana, o czym wiele osób zapomina. Jak za dawnych czasów można na przykład użyć gałązek roślin takich jak bukszpan, czy mirt aczkolwiek obecnie może być problem ze zdobyciem takich roślin.  Ładnie na stole prezentują się też  jasno-barwne kwiaty (nie koniecznie w wazonie, ale raczej w formie stroika lub wiązanki   w połączeniu z  wstążkami, w przypadku chłopca jasnoniebieskimi, a w przypadku dziewczynki jasnoróżowymi. Oczywiście kolorystyka i forma  dekoracji komunijnych powinna być dopasowana do płci dziecka.

Na  stole warto też umieścić proste świece, o których w dzisiejszych czasach wiele osób zapomina.

Aktualnie na komunii zwykle podawany jest tort (podobnie jak na ślubach i urodzinach). Warto nadać mu nieco komunijnego charakteru chociażby zwieńczając jego wierzchołek lub powierzchnie dekoracją z opłata lub inną nawiązującą do charakteru tego święta.  Dekoracje komunijne na torty można obecnie kupić w niektórych sklepach, a wybór jest dosyć szeroki w tym asortymencie.  Mało tego alternatywnym pomysłem na ozdobienie tortu komunijnego jest  zdjęcia naszego dziecka. Takie zdjęcia są obecnie bardzo modne, wykonywane są za pomocą specjalnego nadruku i nadają się w pełni do spożycia. Robi się je  na odpowiedniej  powłoce, która pokrywa wierzchnią warstwę tortu.

Oczywiście warto pamiętać o symbolach komunii takich jak kielich i chleb, czy wino – jako że mowa tu o uroczystości dla dziecka można je zastąpić winogronami, które również pojawiają się często jako symbol w sztuce sakralnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (5 votes cast)
Jakie dekoracje komunijne są obecnie na topie, 8.6 out of 10 based on 5 ratings

2 thoughts on “Jakie dekoracje komunijne są obecnie na topie

  1. Moda co chwila się zmienia. Ja tam uważam, że komunia to nie ślub i nie ma co przesadzać z ozdobami. Do tego coraz więcej osób decyduje się jednak na pomoc specjalistów w przygotowaniu tego dnia, więc i oni podpowiedzą co w trawie piszczy. A kiedy wynajmujemy lokal zawsze dekoracje na stół możemy przynieść ze sobą. Wystarczy niewielki bukiecik, wiązanka, coś delikatnego, nie bardzo wymyślnego. Świecie jak najbardziej, ale nie należy przesadzać z ilością. Często na komuniach pojawiają się torty. Balony nie są wskazane, bo to nie urodziny, tylko podniosły dzień w życiu naszej pociechy. Powinna zapamiętać z niego nie tyle poczęstunek i prezenty, co samą uroczystość w kościele. Bo przecież to liczy się najbardziej. Niektórzy rodzice zdają się o tym fakcie zapominać. A najbardziej tracą na tym dzieci.

  2. Zgadzam się z powyższym komentarzem. Komunia to nie ślub ani rewia mody. Podobno jesteśmy katolickim krajem i wiara jest wartością nadrzędną. Jednak niestety na przykładzie komunii widać tę całą hipokryzję. Zamiast stawiać na pierwszym miejscu sakrament (podobno najważniejszy) i sprawy wiary, robimy z tego ważnego wydarzenia duchowego szopkę z drogimi sukienkami, wystawnymi przyjęciami, ekstrawaganckimi dekoracjami i nie wiadomo czym jeszcze. Za chwilę okaże się, że dzieci będą jeździć do komunii limuzynami albo karetami ciągniętymi przez białe konie… Brak słów!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*