Jakie lampy led najlepiej się sprawdzą w mieszkaniu

lampy ledDekoratorstwo wnętrz (własnych pomieszczeń) staje się coraz popularniejszym hobby. Nie trudno też zauważyć, że coraz modniejsze staje się stosowanie w domach i mieszkaniach nowoczesnych technologii. Przykładem takiego właśnie zastosowania nowoczesnej technologii w mieszkaniu mogą być chociażby lampy led, które nota bene ostatnio cieszą się sporą popularnością.

Czym dokładnie są lampy led

Otóż są to dosyć innowacyjne lampy opierające się na diodach, które często są nazywane ledami (od nazwy LED – Light Emitting Diode). Taka stosowana w tego rodzaju lampach grupa diod może generować całkiem pokaźną ilość światła. Do nie dawna technika ta była używana głównie w clubach dyskotekach i innych lokalach. Często też można było spotkać oświetlenie led na stacjach benzynowych – https://www.eit-centrum.waw.pl/lampy-led-oswietlenie-stacji-benzynowej/ – Lampy led na stacji benzynowej. (Źródło: EiT Centrum) Już od jakiegoś czasu można zobaczyć też lampy led w powszechnym wykorzystaniu również w mieszkaniach. Na razie lampy led jako, że są jeszcze w dużym stopniu nowością na rynku były dosyć drogie. Jednak jak każda nowoczesna technologia także i ta z upływem czasu robi się cenowo znacznie bardziej przystępna dla szerszego grona konsumentów.

Rodzaje i rozwiązania technologiczne

Obecnie na rynku mamy do wyboru kilka rozwiązań z zakresu montowania w mieszkaniu diodowych źródeł światła – Otóż możemy wybrać listwy z diodami, taśmy, albo całe moduły połączonych diodek. Taśmy z diodami są najtańszym rozwiązaniem, ale zdecydowanie mniej trwałym i wytrzymałym niż listwy, czy moduły. Obecnie sprzedawane są w niektórych sklepach elektronicznych specjalne lampy led do zastosowania w pomieszczeniu. Są one kierowane szczególnie dla ludzi lubiących nowatorstwo oraz nowoczesny design wnętrz w własnym domu. Diody stwarzają dosyć szerokie możliwości w zakresie koloru naświetlenia. Poza tym jest to technika przyjazna ekologii, co aktualnie również ma dla niektórych osób znaczenie. Lampy led pomału wypychają z rynków do niedawna jakże powszechne halogenki, których powszechność była dotychczas bardzo wysoka. Warto też podkreślić w tym momencie, że naszym zdaniem lampy led dają sporo lepsze światło niż halogeny. Poza tym używanie diodowych źródeł światła wiąże się też ze znaczącą oszczędnością energii, co bez wątpienia  jest ważne chyba dla każdego, kto zwraca uwagę na to ile płaci za prąd.

Poza tym technologia ta stale jest rozwijana i prawdopodobnie ma przed sobą “świetlaną” przyszłość, więc pewnie niedługo producenci zaskoczą nas nowymi rozwiązaniami i możliwościami ich zastosowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (3 votes cast)
Jakie lampy led najlepiej się sprawdzą w mieszkaniu, 6.3 out of 10 based on 3 ratings

2 thoughts on “Jakie lampy led najlepiej się sprawdzą w mieszkaniu

  1. Ja tam ciągle się wstrzymuję i czekam aż coś nowego wymyślą. Ledy mi się spodobały, nawet cena ich jest coraz niższa, a tym samym coraz bardziej przystępna. Z pewnością zakup się zwraca dość szybko, jeśli tylko używa się często światła w mieszkaniu. Jednakże ja jakoś do ledów się przekonać nie mogę. Nie dlatego, że jest to nowa technologia (chociaż już nie najnowsza), bo lubię nowinki technologiczne, ale z uwagi na światło ledów. Wiem, wiem, że są już ledy, które przypominają barwą halogeny, jednakże należy zwrócić uwagę na to ‘przypominają’, bowiem halogenami nie są i światła takiego jak halogeny dawać z pewnością nie będą. Mimo tego, że są ledy o barwie ciepłej to daleko im do halogenów i nie ma się co w tej kwestii oszukiwać. Z pewnością ledy mają przed sobą ową ‘świetlaną’ przyszłość, jak to zostało napisane w artykule, ale ja poczekam na to jakie ledy dalej się będą pojawiać na rynku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*