Jak kupować tanie opony by nie kupić przysłowiowego “Kota w Worku”?

Dla wielu osób zakup nowego zestawu ogumienia to spory wydatek, a kupić trzeba – w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jednak wbrew pozorom, można kupić opony w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż w sklepach, hurtowniach, czy serwisach wulkanizacyjnych.

Tanie opony najlepiej kupować w sklepach internetowych. Ceny w takich sklepach są znacznie niższe, jednakże trzeba bardzo uważać i dokładnie sprawdzić co i od kogo kupujemy, tym bardziej, że towaru nie widzimy na żywo, a jedynie na zdjęciu i musimy polegać na zapewnieniach sprzedawcy.

W przypadku zakupu w stacjonarnych firmach utrzymujemy całą grupę pośredników do tego z marż na cenach trzeba opłacać większą liczbę pracowników, która w przypadku sklepów internetowych może być ograniczona. Sklepy często same importują tanie opony z za granicy, dzięki czemu mogą zaoferować niższe ceny.

Jednak jak już wspomniałem, trzeba uważać, żeby się nie nadziać. Szczególnie w przypadku gdy zdecydujemy się na zakup używanych opon. Jest to niewątpliwe najtańsze rozwiązanie, a z racji tego, że wiele osób obsesyjnie wręcz zmienia opony co roku (szczególnie za granicą), są też ludzie, którzy często zmieniają felgi, a nawet całe samochody, po których gdzieś tam w garażu zostaje prawie niezużyty zestaw ogumienia, to też wybór i dostępność jest spora i można kupić prawie nowe opony w bardzo atrakcyjnej cenie. Ważne jednak by w takim przypadku sprawdzić sprzedawcę. Jeżeli jest to renomowany sklep, który podaje wiele informacji o stanie i jakości oferowanych opon to mało prawdopodobne jest by sprzedali nam jakiegoś bubla. Jeśli z kolei kupujemy od jakiegoś przypadkowego alegrowicza to owe prawdopodobieństwo rośnie.

Opony z marketów

W marketach również pojawiają się często tanie opony w promocyjnych cenach. Jednak w takim wypadku warto zwrócić uwagę na producenta, bowiem często produkty jakiś dziwacznych, nikomu nie znanych pseudomarek wykonywane są w Chinach, bez jakiegokolwiek konkretnego nadzoru, a opona to poważna rzecz produkowana w oparciu o zaawansowaną technologię i lata testów w warunkach drogowych i wyizolowanych. Nie twierdzę, że produkt wytworzony akurat w Chinach jest zły… Jeżeli jest wykonywany pod nadzorem jakiegoś znanego producenta, który dba o to by wszystkie normy były spełnione.

Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania, bowiem mogą zdarzać się przypadki że tanie opony w marketach pochodzą z jakichś gorszych partii towaru.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (3 votes cast)
Jak kupować tanie opony by nie kupić przysłowiowego "Kota w Worku"?, 6.7 out of 10 based on 3 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*