Rolety rzymskie czy firany – co pasuje do stylu romantycznego?

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym, trzeba bardzo dokładnie zastanowić się nad doborem poszczególnych elementów, które zostaną wykorzystane w takiej aranżacji. W tym kontekście niezwykle ważną rolę odgrywają osłony okienne. Nierzadko pojawia się też dylemat do rozstrzygnięcia – czy lepsze będą firany, czy też może rolety rzymskie?

Dekoracyjne rolety rzymskie

rolety rzymskieKażda z powyższych opcji ma swoje plusy i minusy. Rolety rzymskie odznaczają się bardzo wysokimi walorami estetycznymi. Po zwinięciu tkanina finezyjnie się marszczy, dając tym samym bardzo interesujący efekt wizualny – przypomina nieco lambrekin. W roletach rzymskich zastosowanie znajdują rozmaite tkaniny, niemniej jednak nie będzie problemu ze znalezieniem modelu pasującego do romantycznej aranżacji. Można zdecydować się dla przykładu na delikatny wzór kwiatowy na pastelowym tle, świetnie będzie się też prezentować roleta w modne ostatnimi czasy motywy francuskie.

Dużą zaletą rolet rzymskich jest to, że można je zamontować w mniejszych pomieszczeniach – pod tym względem nie są tak wymagające jak firmany, gdzie konieczne jest założenie karnisza na suficie. Rolety rzymskie z Roletko.pl mocuje się na suficie lub na ścianie, jednakże są i takie modele, które dają się zainstalować bezpośrednio na ramie okiennej.

Tradycyjne firany

Firany – jak już zostało wspomniane powyżej – wymagają karniszy, te zaś z kolei zajmują sporo miejsca. Niezbędna też jest odpowiednia konserwacja karniszy, przy czym wiele zależy od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Kiedyś w polskich mieszkaniach prym wiodły nieestetyczne i mało praktyczne karnisze metalowe, teraz zastąpiły je modele z tworzyw sztucznych i drewna. Wracając zaś do samych firan, to odpowiednio dobrane, mogą przydać pomieszczeniu lekkości. Ładnie upięte za pomocą specjalnych klipsów czy klamer stanowią niebanalną i jedyną w swoim rodzaju ozdobę, która wspaniale odnajduje się w romantycznych aranżacjach. Firany można często zmieniać, wedle potrzeb i upodobań – na pewno jest to dużo mniej kłopotliwe niż w przypadku rolet.

Aktualnie bardziej modne są rolety typu rzymskiego i można stwierdzić, że coraz bardziej wypierają z rynku tradycyjne firany i różnego typu zasłony okienne. Warto rozważyć tego typu rozwiązanie jeśli chcemy , żeby nasz dom był rzeczywiście modnie i z gustem urządzony. Zastanówmy się na spokojnie zanim ostatecznie zdecydujemy się na to którą z powyższych opcji wybrać dla siebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
Rolety rzymskie czy firany – co pasuje do stylu romantycznego?, 7.5 out of 10 based on 2 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*