Jakie oświetlenie sufitowe wybrać do swojego mieszkania

oświetlenie sufitowe Wiele osób w dzisiejszych czasach stawia na nowoczesność podczas urządzania swojego mieszkania. Obecnie jest to dla nas znacznie bardziej istotne niż jeszcze kilka lat temu. Poniekąd może to wynikać z korzyści jakie daje nam nowoczesna technologia. Nie ukrywając jednak podstawowym czynnikiem decydującym o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań są potencjalne oszczędności, które możemy uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii (oczywiście przy założeniu, że w relacji uwzględniającej koszt takich innowacji względem potencjalnych korzyści wynikających na przykład ze zmniejszonego zużycia energii z czasem wyjdzie nam na plus).

Obecnie bardzo modne jest oświetlenie sufitowe, które coraz częściej montowane jest również w mieszkaniach. Dotychczas najczęstszym rozwiązaniem stosowanym jako oświetlenie sufitowe było zamontowanie halogenów w podwieszanym suficie. Jednak czy jest to najbardziej optymalne rozwiązanie z jakiego możemy skorzystać montując w swoim mieszkaniu oświetlenie sufitowe? Otóż nie..

Znacznie lepszym rozwiązaniem, które można wykorzystać zakładając w mieszkaniu oświetlenie sufitowe są moduły wykorzystujące technologię led.

Jak takie oświetlenie sufitowe się sprawdza w praktyce?

Po pierwsze ledy są znacznie bardziej oszczędne – zużywają o wiele mniej prądu przy założeniu tej samej lub nawet większej ilości, czy też mocy światła.

Po drugie – znaczenie tutaj może mieć również sam montaż. Otóż ledy są bardzo niewielkich rozmiarów i wykorzystujące je moduły można znacznie łatwiej zamontować w mieszkaniu niż o wiele większe halogeny. Po prostu montujemy listwę lub taśmę z ledami i podpinamy do zasilacza. Oczywiście by oświetlenie sufitowe wyglądało efektownie trzeba jakoś zamaskować elementy jego instalacji więc bez podwieszanego sufitu się raczej nie obędzie, aczkolwiek pomysłowość architektów może podsunąć wam też inne rozwiązania, o których nie wiem.

W każdym bądź razie gorąco zachęcam do eksperymentowania i dzielenia się z innymi swoimi pomysłami na wykorzystanie tej technologii. Mówi się, że jest to technologia jutra, ale już dziś widać ją na każdym kroku.

Jeżeli macie wątpliwości odnośnie ilości i mocy światła w pomieszczeniu, czyli w prosty sposób mówiąc, obawiacie się, że będzie za ciemno, to zapewniam was, że przy odpowiedniej ilości można w ten sposób wygenerować na prawdę potężną ilość światła, aczkolwiek równie dobrze takie oświetlenie sprawdza się jako forma dekoracyjna podkreślająca charakter wnętrza lub jego wybrane elementy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (4 votes cast)
Jakie oświetlenie sufitowe wybrać do swojego mieszkania, 8.0 out of 10 based on 4 ratings

3 thoughts on “Jakie oświetlenie sufitowe wybrać do swojego mieszkania

  1. Niedawno robiłam remont generalny w moim mieszkaniu i zmieniłam trochę koncepcję na jego zaaranżowanie. Wcześniej wnętrza były raczej proste, mało oryginalne, dziś są nowoczesne. Dlatego też nie zabrakłow nich nowoczesnych rozwiązań związanych między innymi z oświetleniem. Przede wszystkim zastosowałam oświetlenie halogenowe, wbrew temu co słyszy się o ledach, dają one znacznie chłodniejsze światło (nawet jeśli weźmiemy pod uwagę barwy ciepłe). Po drugie wpusty, też mam. Po trzecie nie oszczędzałam na taśmach led, które stanowią ciekawy dodatek (niekiedy wystarczy palić je zamiast halogenowych żarówek). Tam gdzie mogłam to dorzuciłam taśmę ledową – czyli w korytarzu, sypialni oraz łazience. Każda z nich jest regulowana, dodano do nich ściemniacze. Co oznacza, że pilotem mogę zwiększyć bądź zmniejszyć natężenie światła, a jest to bardzo przydatne. Nie samymi ledami człowiek żyje:) Polecam różne połączenia:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*