Czarnogóra – dokąd warto wybrać się na urlop?

W tym poradniku przedstawimy wam dzisiaj pomysł na ciekawą możliwość spędzenia urlopu. Wprawdzie obecnie mamy za oknem ponad -10st. Celsjusza, ale paradoksalnie właśnie rozpoczyna się sezon na tak zwane ofert First Minute w biurach podróży. Jeśli szukacie miejsca na spędzenie urlopu, warto zacząć robić to już dziś, bo oferty są dużo atrakcyjniejsze niż w sezonie. Z kolei człowiek normalnie pracujący zwykle nie może sobie pozwolić na szukanie wczasów last minute, więc oferty first minute wydają się być optymalnym rozwiązaniem.

Dokąd jechać na urlop – My proponujemy Czarnogórę

Obecnie kraje arabskie jak Egipt, czy Tunezja nie są już tak popularne wśród turystów jak to było jeszcze nie dawno, a to wszystko za sprawą panujących tam niepokojów społecznych zamieszek itp. Dlatego wiele osób szuka innych miejsc na spędzenie urlopu.

Dlaczego proponujemy Czarnogórę?

Czarnogóra jest przepięknym krajem, posiada cudowne pejzaże wynikające z nietypowego środowiska naturalnego. Piękno krajobrazu potęguje dodatkowo fakt występowania skał nad samym morzem – także klifowe wybrzeże gwarantuje nam również niesamowite widoki. Można do tego kraju przyjechać na urlop zarówno w celu pozwiedzania dawnej architektóry śródziemnomorskiej, podziwiania piękna środowiska naturalnego, jak i oczywiście w celu odpoczynku, by poleżeć na plaży, poopalać się, popływać w ciepłym morzu i poleniuchować.

Czarnogóra

Niewątpliwą ciekawostką w Czarnogórze jest fakt, iż w okresie końca maja – początku czerwca można w rejonach wysokogórskich pojeździć na nartach, a po południu wybrać się na plażę  i poopalać, czasem nawet popływać w morzu. Woda nie jest tak ciepła jak w środku lata, ale jak ktoś nie jest zmarzluchem to bez problemu da radę.  Do Czarnogóry można wybrać się w dowolnej części roku, ale najlepiej zrobić to na początku lub końcu sezonu wakacyjnego. Warunki pogodowe są wtedy idealne (nie za ciepło, ani nie za zimno),  a ruch turystyczny jest wtedy znacznie mniejszy i nie ma tłoków. W sumie w w tym okresie letnim pod względem klimatycznym Czarnogóra jest bardziej przyjazna dla nas niż np. bardzo gorący Egipt – jest ciepło, ale  upały nie są aż tak uciążliwe, że nie da się wyjść do miasta w ciągu dnia. Oczywiście Czarnogóra żyje również w nocy, ale na przykład w Egipcie w środku lata można do miasta wyjść chyba jedynie nocą, a tu mamy wybór.  Czarnogóra poza skalistymi górami, nieprzeciętnym krajobrazem i przyjaznym klimatem, przyciąga turystów także dzięki sporej ilości malowniczych miasteczek z wąskimi uliczkami w stary stylu. Naprawdę warto to zobaczyć…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (5 votes cast)
Czarnogóra - dokąd warto wybrać się na urlop?, 7.8 out of 10 based on 5 ratings

One thought on “Czarnogóra – dokąd warto wybrać się na urlop?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*