Wszystko o ciąży w internecie

Internet staje się coraz powszechniejszym środkiem masowego przekazu. Jego ekspansja nie dotyczy już tylko spraw czysto technicznych, ciekawostek, czy innych mało istotnych rzeczy, ale zaczyna wchodzić na ‘tereny’ bardzo ważne i niezwykle odpowiedzialne. Pierwszym z takich tematów oczywiście była i jest w dalszym ciągu sfera biznesu. Z biegiem czasu jednak dzięki powiększającemu się gronu użytkowników w różnym wieku w internecie zaczęły pojawiać się także sprawy związane z codziennością – zwykłym życiem przeciętnego człowieka. W ten właśnie sposób stał się on dla wielu podstawowym źródłem informacji i wymiany myśli.

Co sprawia, że internet w tak fenomenalny sposób zakorzenił się w tak wielu domach ? Jednym z najważniejszych powodów takiego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej jego coraz bardziej profesjonalna  zawartość. Nieograniczone zasoby wiedzy z minuty na minutę się powiększające są bardzo istotnym atutem. Obecnie nie ma dziedziny, która nie posiadała by swojego odzwierciedlenia w tej globalnej sieci. Takim dobitnym przykładem może być bardzo osobisty temat ciąży. Już nie tylko sucha, podręcznikowa wiedza pomaga wielu osobom, ale także bezpośrednie dyskusje poparte często odpowiednim  doświadczeniem.

Ile kobiet zadawało sobie w życiu pytanie typu jakie są rzeczywiste objawy ciąży (http://www.rodzinko.pl/artyku-y/6682-objawy-ci-y.html) ? Dzisiaj już nie mają z tym problemu. Jeśli chcą, mogą zupełnie anonimowo podyskutować o tym na różnych witrynach i forach internetowych, często nawet z lekarzami. Duże i popularne serwisy pozwalają na darzenie ich zaufaniem z tego względu, że odwiedzają je setki osób, które ewentualne nieścisłości od razu korygują.

Oczywiście nie w każdych sprawach i każdych przypadkach można polegać tylko na wiedzy z internetu. Przykładowo idąc dalej w temacie ciąży przychodzi czas na poród. Tutaj owszem można podpierać się poradami internetowymi i obserwować objawy porodu, ale rozsądek nakazuje także bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym. W tak ważnych sprawach jak zdrowie i życie zawsze niezbędna jest rozwaga i ograniczone zaufanie do tego co ktoś napisał w blogu czy na forum. Takie poradniki mogą być tylko pewnym dodatkiem do niezbędnych działań zalecanych przez lekarzy nawet jeśli przedstawiają bardzo realistyczne sytuacje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)
Wszystko o ciąży w internecie, 7.0 out of 10 based on 2 ratings

One thought on “Wszystko o ciąży w internecie

  1. To, że w Internecie można znaleźć wiele porad i informacji na temat ciąży, na pewno jest dobrym zjawiskiem. Wciąż jednak problemem jest to, że z Internetu, tak jak kiedyś spod trzepaka na podwórku czerpie się wiedzę dotyczącą zachodzenia w ciążę – nie zawsze dobrą wiedzę. Niestety edukacja seksualna wciąż u nas kuleje – zarówno w domu jak i w szkole, przez co wiele młodych kobiet dowiaduje się o własnej ciąży dopiero, gdy zacznie rosnąć brzuch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*