Czy warto nagrać profesjonalne demo w studiu nagrań?

Każdy kto chce zaistnieć na scenie muzycznej musi dać się poznać publiczności. Nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o występach gościnnych w rodzinnych klubach, ale i płycie, dzięki której usłyszy dany zespół znacznie większa ilość ludzi. Profesjonalna płyta musi powstać w studio nagrań.

Oczywiście wiąże się to z kosztami, jednakże chęć bycia dostrzeżonym zazwyczaj jest silniejsza i pieniądze po prostu na ten cel się znajdują. Każdy kto poważnie o tym myśli bowiem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez płyty nie można ruszyć dalej. Dlatego też tak wiele zespołów ciągle jest w rozjazdach, między występami nagrywają nowe utwory, którymi mogą się pochwalić swojej publiczności. Nigdy nie wiadomo kiedy na naszej drodze pojawi się ktoś, dzięki komu nasza kariera muzyczna ruszy się z miejsca.

Studio nagrań tanie nie zawsze jest, jednakże to nie pieniądze są najważniejsze, tylko końcowy efekt, który razem z zespołem w studio nagrań chce się osiągnąć. Istotny jest tym samym sprzęt, którym każde dobre studio nagrań (http://www.rockowisko.pl/managment-produkcja-wspo-praca-studia-nagran/5873-studio-nagran-w-szczecinie-stobno-records.html) dysponuje. Najlepiej, żeby miało na swoim koncie już jakieś płyty, żeby osoby, które zajmują się profesjonalną obsługą w studio wiedziały co do nich należy, co trzeba robić. Płyta to wspólny sukces całego zespołu oraz studia nagrań. A później, jeśli tylko płyta zostanie dobrze przyjęta można cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, również ze strony mediów. Być może zespół właśnie dzięki nagraniu płyty się wybije, bo zacznie pojawia się się w mediach, a przecież nie ma tak dobrej reklamy jak ta darmowa, za pośrednictwem gazety, radia czy telewizji.

Na każdym kroku słyszy się o nowym zespole muzycznym. Jedni znani są tylko w swoich miastach, inni próbują wybić się dalej, stać się rozpoznawalni. Żeby mogło do tego dojść nie wystarczy tylko granie po lokalach, koncerty w miejscach publicznych. To za mało. Informacje w ten sposób rozprzestrzeniają się i owszem, jednakże znacznie wolniej niż za sprawą mediów. A te lubią dostawać gotowe utwory, obrobione, które mogą, ale nie muszą oczywiście, puszczać w radiu.

Zespoły, które poważnie myślą o zrobieniu kariery zmuszone są do tego, żeby odwiedzić profesjonalne studio nagraniowe i nagrać profesjonalne demo, które będą mogły rozsyłać. Trzeba przyznać, że dzisiaj kariera na scenie do najłatwiejszych nie należy. Ile to już gwiazd, tylko na chwilę rozbłysnęło na polskiej scenie muzycznej, żeby później słuch o nich zaginął. Ile zespołów nagrało tylko jeden utwór, który stał się hitem, po czym popadło w zapomnienie. Żeby nie dołączyć do ich grona warto budować powoli swoją rzeszę fanów, którzy będą z nami na dobre i na złe, w czasach naszej świetności, a także kiedy zapomną o nas rozgłośnie radiowe. Bo dla tych ostatnich liczy się moda, trend, a dla naszych fanów – muzyka, którą tworzymy każdego dnia ciężko pracując nad nowymi utworami, szlifowaniem tych już powstałych.

Najistotniejsze to żeby nadal nagrywać, robić coś, nawet jeśli nasze utwory nie będą podbijały listy przebojów. Stąd tez tak istotna jest ciągła współpraca z dobrym studiem nagrań, czyli takim, które będzie potrafiło sprostać naszym wymaganiom. Studio nagrań jest niezwykle istotnym ogniwem w procesie tworzenia, nagrywania dobrej płyty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Czy warto nagrać profesjonalne demo w studiu nagrań?, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

3 thoughts on “Czy warto nagrać profesjonalne demo w studiu nagrań?

  1. właśnie szukamy z moim zespołem jakiegoś taniego studia nagrań w Poznaniu, ale takiego które potrafi nagrać naprawdę profesjonalną płytę demo. jakie studio nagraniowe w Poznaniu polecacie i macie doświadczenia, że jest dobre i potrafią także tanko zrobić miks i mastering

  2. Kiedy myśli się o karierze, chce się zaistnieć to tak jak i wszędzie potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrych chęci. Samo koncertowanie to niekiedy za mało, żeby zostać dostrzeżonym, dlatego też takie profesjonalne demo, czy nagranie nawet płyty, jeśli się ma oczywiście materiał to świetna sprawa. Później taką płytę CD można rozsyłać po ludziach, a być może akurat ktoś się zespołem zainteresuje. Najważniejsze, żeby próbować dać sobie szansę. Jeśli nie chcemy wybić się w mediach, wziąć udziału w jakimś show, których w telewizji jest teraz na pęczki to nagranie płyty w studio nagrań to dobra inwestycja. Bo trzeba podkreślić, że zgodnie z tym co w artykule – nagranie takiej płyty niestety do tanich rzeczy nie należy. Ale w odpowiedzi na pytanie czy warto nagrać demo w studiu nagrań – zdecydowanie TAK!

  3. Podstawowym warunkiem, żeby to się opłacało jest przede wszystkim umiejętność grania i śpiewania. Chociaż z drugiej strony dzisiejszy postęp technologiczny sprawia, że nawet totalne beztalencie może zrobić karierę muzyczną…
    Jeśli ktoś posiada talent muzyczny i traktuje muzykę jako swoją pasję i ma w perspektywie zajmować się muzyką zawodowo – na pewno warto zainwestować w nagranie profesjonalnego demo. Jak każda inwestycja, może to się okazać strzałem w dziesiątkę, ale równie dobrze może to być totalna klapa. Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt procent szans.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*