Czy warto organizować konkursy na portalach społecznościowych

Firma a portale społecznościowe – W dzisiejszych czasach osoby prowadzące działalność gospodarczą wykorzystują na szeroką skalę Internet, aby reklamować swoją firmę i pozyskiwać możliwie jak największą liczbę potencjalnych klientów. Posiadanie własnej strony internetowej – czyli nowoczesnej wizytówki – stało się już standardem, a jest to zaledwie tylko jedna z wielu możliwości jakie stwarza sieć. Na chwilę obecną nie sposób pominąć również i portali społecznościowych, które cieszą się niewyobrażalną wręcz popularnością. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie, trudno zatem wyobrazić sobie lepszy sposób na dotarcie do naprawdę dużej grupy potencjalnych odbiorców. Firm, które na takich portalach jak przede wszystkim Facebook czy Twitter posiadają swoje profile systematycznie przybywa. To świetny sposób, aby móc klientów informować o bieżących wydarzeniach z życia przedsiębiorstwa, prezentować fotografie nowych produktów, organizować konkursy czy zachęcać internatów do dzielenia się opiniami na temat poszczególnych przedsięwzięć.

Cenne, atrakcyjne nagrody – wycieczki zagraniczne, darmowe próbki znalezione w internecie (Freebies.com.pl), laptopy, telefony, pieniądze, bonu upominkowe. Z każdej niemal strony krzyczą do nas reklamy konkursów internetowych. Ci, którzy próbowali zachwalają, bowiem wiedzą, że nie trzeba wiele, żeby coś naprawdę wygrać. Nie wiedzą, że godzą się na wykorzystywanie swoich danych, ich przetwarzanie, a tym samym dostawianie mailingu reklamowego, zwanego często spamem. Jednakże nie sposób go niekiedy po prostu uniknąć, na każdej stronie ktoś czegoś od nas wymaga, nawet jak składamy gdzieś swoje CV, piszemy życiorys to jesteśmy proszeni o to, żeby umieścić na dole strony adnotację o tym, że dane te mogą być wykorzystywane. Tym samym nie ma co się obawiać konkursów internetowych, trzeba mieć jedynie świadomość tego, na co się człowiek godzi, kiedy wyraża na to zgodę. Bardzo często bowiem nie czytamy regulaminów, umów, które podpisujemy, co może skutkować tym, że zostaniemy oszukani. Same konkursy internetowe dają nam możliwość wygrania nagród, które możemy mieć zupełnie za darmo. Niekiedy nie trzeba nawet nic robić, żeby w ogóle wziąć udział w ich losowaniu. Konieczne jest jedynie wypełnienie zgłoszenia, specjalnego formularza, gdzie należy wypisać, podać swoje prawdziwe dane. Tak, żeby organizator mógł się z nami skontaktować. Formularz bierze udział w losowaniu a my czekamy na decyzję. Oczywiście są i konkursy, które wymaga od nas większego wysiłku, pisania recenzji, wypowiadania się na dany temat czy polecania produktu znajomym, jednakże to od nas zależy czy chcemy w takich konkursach brać udział.

Niektórzy twierdzą, że udział w konkursach nic dobrego nie wnosi do życia, nie ma co wydawać pieniędzy na jakieś losy, bony, totka, bowiem z góry wiadomo, że i tak się nie wygra. Z takim podejściem na pewno. Żeby los był nam przychylny musimy jednakże próbować swoich sił w każdego rodzaju konkursach. Począwszy od tych bezpłatnych, które wymagają tylko wysiłku intelektualnego, jak rozwiązywanie krzyżówki, do tych, za które niestety trzeba zapłacić.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Czy warto organizować konkursy na portalach społecznościowych, 7.7 out of 10 based on 3 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*